Навколо водосховища за 6 днів

"Навколо водосховища за 6 днів"

Мета маршруту:  Ознайомлення з природним станом Хрінницького водосховища, прилеглих до нього лісів, історико-культурними та природними пам'ятками, історичним минулим району подорожі та використання в туристичних цілях цей маршрут. 

Ідея побудована на книзі Жуль Верна «Навколо світу за 80 днів». Знадобиться  6 днів, щоб здійснити подорож. Загалом маршрут не є технічно важким. Нитка маршруту пролягає по асфальтованих та польових дорогах, лісових стежках,  які знаходяться неподалік водосховища, тому орієнтуватися не важко за такими орієнтирами.

Нитка маршруту:

смт Демидівка – с. Хрінники – с. Набережне – с. Боремель – с. Шибин – с. Липа – с. Перемиль – смт Берестечко – с. Пляшева – с. Вербень – с. Товпижин – с. Хрінники – смт Демидівка.

Загальна протяжність активної частини маршруту становить 75 км. 

Тривалість – 6 днів і 5 ночі.

Засоби під'їзду до маршруту: до Демидівки можна дістатися маршрутками, оскільки сюди є хороше сполучення з Рівнем, Дубном, Млиновом, Радивиловом, Луцьком, Львовом та Києвом.
Початковий пункт вибраний смт. Демидівка не випадково, оскільки це районний центр до якого найкращий  під'їзд з усіх пунктів маршруту.

Географічний опис частини маршруту, що пролягає через Волинську область, Горохівський район.

Характерною особливістю Горохівського району є те, що через його територію проходить Головний європейський вододіл, який ділить басейни рік Балтійського і Чорного морів. Цей вододіл входить у межі району з Львівщини і простягається звивистою лінією на села Печихвости та Рачин.
Через Горохівщину протікає найбільша на Волині річка Стир (протяжність в межах району 20 км). Липа — друга за величиною річка (протяжність — 43 км), її ліва притока — річка Безіменка (21 км). На південному заході району протікає річка Луга.

Район розташований на півдні Волині. Межує з Іваничівським, Локачинським і Луць­ким районами, Львівською і Рівненською областями. Його площа становить 1,1 тис.  км² (5,4% території Волинської області), сільськогосподарські угіддя — 86,4 тис. га, в тому числі ріллі 74,4 тис. га, площа водного плеса становить 2,0 тис. га, з них ставки −1,5 тис. га. Ліси займають 11,6 тис. га. Серед дерев переважають дуб, граб, со­сна, береза.

Чисельність населення — 56,0 тис. осіб, у тому числі: міського населення −15 109 осіб (26,84%); сільського — 41179 осіб (73,16%).

В районі є два міста — Горохів і Берестечко, два селища міського типу — Мар'янівка і Сенкевичівка, 89 сіл.

На півдні району є поклади торфу, який видобувають у селі Ржищеві Бужанівської сільської ради. Запаси торфу є також у долині річки Липа, поблизу селища Мар'янівки. Великими горбами залягає крейда і мергель, є цінні глини, будівельні піски.
Географічний опис частини маршруту, що пролягає через
Рівненську  область, Демидівський район.

Деми́дівський райо́н як адміністративно-територіальна одиниця утворений 22 вересня 1995 року. Територія району становить 377 кв. км і перетинається річкою Стир. Район розташований у південно-західній частині Рівненської області. На північному сході межує з Млинівським районом, на сході – з Дубенським районом, на півдні – з Радивилівським , на заході – з Волинською областю.
Відстань до обласного центру автошляхами становить 80 км, від Демидівки до найближчої залізничної станції м. Дубно – 60 км. Територія району характеризується сприятливими природо- кліматичними умовами, наявністю рекреаційних ресурсів для відпочинку та лікування: лікувально-торфові грязі урочища "Вичавки”, рідкісні лікарські рослини, чисті поверхневі та підземні мінеральні води. В екологічному плані територія абсолютно чиста, практична відсутність забруднюючих підприємств, викиди в повітря і водойми незначні. На території Демидівського району розміщений санаторій "Хрінники”, а також мережа баз відпочинку. Площа природозаповідних об’єктів району становить 56,4 га. У складі району 30 сіл та 1 селище міського типу, які об’єднуються однією селищною та 11 сільськими радами.

Орієнтований кошторис витрат на подорож

Харчування.

На одного чоловіка з розрахунку 20 грн на день (плюс домашні харчі).

Витрати для комплектації медичної аптечки – 200 грн

Витрати для комплектації ремонтного набору – 60 грн

Кошторис складався відповідно до нашої групи та вікової категорії туристів і може коливатися як в більшу, так і в меншу сторону при плануванні для іншої групи.